#Hair

16:13


Ahojte kočky ako sa máte? Ja som prišla konečne domov s novým Iphonom takže sa vytešujem :-) 

Dnes som si pre vás pripravila článok o starostlivostio vlasy či už farbenie, umývanie, česanie alebo hydratácia.

Každá z nás ma iné vlasy, inú korunu krásy. Niekto má lesklé a husté vlasy, niekto zase riedke či dokonca mastnejšie. Ja patrím k majiteľom stredne hustých vlasov, keďže ich nemám riedke ale ani nie bohatú hrivu, vlasy mám zregenerované a odrastené na pôvodnú farbu, vlasy si sem-tam žehlím takže škaredým končekom sa bohužiaľ nevyhnem.
Moje vlasy si prešli ťažkými skúškami(verte či neverte bola som aj blodína, ryšavka aj skoro čiernovláska :D) chvalabohu sa to nepodpísalo na kvalite mojich vlasov. Len na končekoch.
Vlasy si umývam každý tretí deň a masku používam raz týždenne a žehlím alebo kulmujem väčšinou len cez víkend, pretože do školy sa mi ráno žehliť vlasy vážne nechce. Radšej si zviažem do gumičky a namiesto toho si pospím o 10 minút dlhšie.

Ako postupujem:  Vlasy si umyjem šampónom nanesiem kondicionér a zmyjem. Vysuším uterákom a rozčešem Tangle teezerom nanesiem si olejček na konce vlasov a nechám prirodzene vyschnúť, pretože nerada si ich suším fénom, vlasy mám po fénovaní ako lev a nedá sa s nimi nič spraviť. Neskôr keď vyschnú tak si už vyžehlím či nakulmujem alebo len nejako začešem.

Šampóny dosť striedam niekedy používam sadu od Aussie ale momentálne sadu od Bioderma Node S pre suché a poškodené vlasy. Šampón je dosť riedky a treba ho dosť a pre mňa je 200ml balenie šampónu málo keďže mám vlasy dlhé. Šampón krásne vonia a zanecháva vlasy vláčne a hladké. Ak mi dôjde vyskúšam nejaký nový keďže rada skúšam nové veci.

Kondicionér používam podľa toho aký mi príde pod ruku buď ten od Aussie alebo L´Oréal Professionnel Série Expert Absolut Repair Cellular  na poškodené vlasy, ktorý sa mi už osvedčil a používa ho rada aj moja mama. No niekedy siahnem aj po Kallos Jasmine kondicioner, ktorý je vo fakt obrovskom balení a krásne vonia. Nie je nejako veľmi hydratačný ale kvôli tej vôni sa za cenu necelé 4€ oplatí.

Ako som spomínala používam 1x týždenne aj masku na vlasy buďto od Biodermy z rady Node S alebo Kallos Latte(fialové balenie) nanesiem si ju na končeky a asi ešte 5cm vyššie a nechám pôsobiť. Potom vlasy opláchnem. Vlasy by mali byť jemnejšie a mali by sa lepšie rozčesať ale určite si po maske nikdy nečakám „objem“ vlasov. To sa nekoná nikdy.

 

Posledný krok je bezoplachová starostlivosť a to používam olejček na končeky od L´Oréal Professionnel Série Expert Absolut Repair Cellular ktorý si nanesiem na končeky vlasov a niekedy si pri rozčesávaní pomôžem s Schwarzkopf Professional BC Bonacure Repair Rescue kondicionér v spreji pre poškodené vlasy ,ktorý si nanesiem na celé vlasy a vlasy sa mi lepšie rozčesávajú.

Potom si vlasy rozčešem mojím obľúbeným hrebeňom Tangle Teezer ktorý mám už druhý rok a je to najlepší hrebeň! Vlasy jemne rozčeše ako na mokro tak na sucho.

A farbenie vlasov? Ako som spomínala, vlasy si už nefarbím len raz za pol roka si vlasy oživím šamponóvkou v mojom odtieni vlasov a vlasy sú potom krásne lesklé.

Tak čo vy kočky? Ako sa staráte o svoje vlasy vy? Vaša Ika! <3 You Might Also Like

5 komentárov

 1. Od Loreal bych chtěla vyzkoušet :)

  Zvu tě na svojí první GA http://nikol-kach.blogspot.cz/2013/04/prvni-giveaway-pro-vas.html
  Byla bych ráda za tvoji účast. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. bioderma šampon je skvely,mam 3 balenie:)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nic z toho jsem zatím nezkoušela, ale třeba někdy :))

  www.dittag.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja používam sadu žltú sadu Gliss kur a neviem si ju vynachváliť, ale máš pravdu, chýba mi niečo na končeky, asi sa inšpirujem :D

  http://lillianasworld.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentáre :)