#Kontaktné šošovky ano/nie?

14:43

Ahojte kočky,už som konečne doma! Priletela som v utorok a hned ma "omráčilo" počasie,kedže tu máme 30°C a v Anglicku to bolo okolo 25°C plus fúkal vietor:)
-Dnes som si pre Vás pripravila článok,ktorý bol dosť žiadaný a to Kontaktné šošovky áno/nie? Za mňa rozhodne áno! 

-Ja som sa rozhodla pre šošovky,pred stužkovou,kedže som nechcela mať na stužkovej slávnosti okuliare:D Zašla som k očnej lekárke,premerala mi zrak a dala mi na skúšku šošovky na týždeň,ked mi budú vyhovovať,tak pri nich ostanem ak nie,žiaľ okuliare.
-Do očí mi ich prvýkrát nasadila lekárka,povedala pokyny a poslala domov,cesta domov bola skvelá,videla som tak jasno a vôbec som ich necítila! Večer pred spaním som si pozrela nejaké videa na youtube "ako vyberať šošovky z očí" a našla spôsob,ktorý mi vyhovuje najviac a už to išlo rýchlo a teraz mi vybratie a vloženie šošoviek trvá minútu.

Pociťuješ niekedy,že máš suché oči?
-Väčšinou nie.Niekedy,keď už mám šošovky dlho(mám 14-dňové),tak už cítim,že už "potrebujú výmenu" :D No inak nie,ale mám aj kvapky do očí pre nositeľov kontaktných šošoviek Refresh,takže asi aj preto:) 
(Na fotke je aj môj roztok na kontaktné šošovky Opti-free express,ktorý mám najradšej)Nebolí nasadzovanie šošoviek?
-Vôbec! Je to príjemné,kedže šošovky sú v roztoku a po aplikácií vám pekne hydratujú oči:) Ale!  raz som si nasadzovala do očí šošovku,ktorá bola roztrhnutá a ja som to nevidela a potom to pekne bolelo v oku:( Takže poriadne si šošovku pred aplikáciou pozrite!Môžem si vybrať typ šošoviek sama?
-Nie,typ šošoviek,ktoré vám sedia najlepšie vyberie očný lekár,pretože na trhu je xy druhov šošoviek:)

Je nosenie kontaktných šošoviek finančne náročné?
-No,ja používam 14 dňové šošovky a v balení sú 3 páry a niekedy nosím jeden pár aj o 2-3 dni dlhšie,niekedy kratšie.Za šošovky zaplatím s poštovným 20€,takže je na vás rozhodnúť sa či je to drahé alebo nie,na trhu sú aj lacnejšie šošovky aj drahšie,určite sa treba opýtať lekára.
Akú značku šošoviek máš ty? 
-Ja používam značku Acuvue Oasys with hydraclear plus a sú to 2 týždňové šošovky a hydraclear plus znamená,že udržujú šošovku dostatočne vlhkú.


Odkiaľ šošovky objednávaš?
-Momentálne z webu www.sosovky-kontaktne.sk,pretože majú skvelé akcie,vernostný program a rýchle poštovné! Môj typ šošoviek nájdete: TU.

Dúfam,že sa Vám článok páčil! Ika ♥

You Might Also Like

7 komentárov

 1. Mám na levém oku ty samé čočky a zatím jsou nejlepší. Zkoušela jsem i jiné ale neseděly mi.
  Roztrhnutou čočku jsem měla už dvakrát a docela se mi to nelíbí, protože jsem slyšela že s tím tato značka má často problémy ...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. hezký článek! :)

  http://gethealthyandfitwithus.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja nosím taktiež šošovky, už asi 4 roky, a cítim sa v nich o dosť slobodnejšie ako v okuliaroch. Okuliare sú blbé, keď prší, alebo v zime, keď sa zarosia. Výhodu šošoviek vidím aj v tom, že sa v nich nesmie ponárať do vody - a tak si nikto nemôže dovoliť hodiť ma do bazéna, alebo ma ponárať. :D :D Toto treba využiť. :D
  Inak aj ja mám takúto istú značku, s inou som nebola spokojná, takže už len tieto. Kupujem si dvojmesačné, pretože by som to inak finančne nezvládla, a dá sa to vydržať...
  Suché oči občas mávam... používať kvapky do očí je dobrý nápad.
  Ach jaj a pamätám sa, ako mi prvé mesiace trvalo dať si to do oka asi 40 minút. :D Síce aj teraz niekedy neposlúchajú, hlavne keď som unavená, alebo sa ponáhľam...
  http://feeling-hoppy.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Já bych se bála s manipulací čoček. Mám brýle na dálku, sice slaboučky ale kdyby se mi zrak zhoršil tak bych se asi tu manipulaci naučila.:D(
  Blog ϐook of ϐeauty

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja som tiež jednozančne za šošovky, mala som ich na promóciáh, nosím ich na hory, k moru, je to skvelá vec a som rada, že som ich objavila. Ja som dlho používala túto kombináciu ako ty, optifree + oasys , ale nedávno som ich vymenila za roztok Gelone a šošovky TopVue, tie sú úplne skvelé :)

  dawnielicious.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 6. kontaktní čočky nosím už pomalu 10 let.. tak nějak.. a jo je to drahé, ale zase já mám ten problém, že když jsem si nasadila brýle tak mě na nose prostě neseděly a cca po dvou až třech hodnách se mi z toho chtělo zvracet.. a to jsem mohla mít brýle na zakázku nebo ne, stejně mi z toho bylo zle.. ale vydělávám si, takže si to hradím sama a je to super..
  pěkný článek

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Používam úplne rovnaký typ šošoviek, len astigmatické, typ šošoviek by som si nikdy sama od seba nevyberala a ani by som na vlastné riziko určite neskúšala iné značky. Aj ja sa cítim zo šošovkami oveľa pohodlnejšie, tiež som ich prvýkrát mala na stužkovej, potom na promóciách bakalárskych a potom som si už šošovky nasadila natrvalo, teraz ich ale striedam aj s okuliarmi, pri práci s počítačom sa tie oči vysušujú poriadne, niekedy ma šošovky až režú v očiach, preto používam zvhčujúce očné kvapky, čo dosť pomáha. Určite je to ale obrvoský komfort, to videnie sa s okuliarmi nedá porovnať, nech si vraví kto chce čo chce.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentáre :)